SZ_02 Gabinet ginekologiczny Powstańców

Na nowo wybudowanym osiedlu, w parterze jednego z budynków, po połączeniu dwóch lokali, powstał zespół 3 gabinetów lekarskich przeznaczonych głównie dla kobiet o łącznej powierzchni 97 m2.

Po licznych analizach funkcjonalno przestrzennych, postanowiono od nowa podzielić całą przestrzeń, tak aby oddzielić część wspólną poczekalnię wraz z recepcją od  części "półprywatnej"  - gabinetów wraz z toaletą dla pacjentek dostępnych z jednego korytarza.

Główną inspiracją dla projektu były obrazy Gustawa Klimta. W ascetycznie i minimalistycznie zaprojektowanych pomieszczeniach, przenikające gdzieniegdzie barwy złota, brązu, fioletu nadają im pikanterii, a zarazem ocieplają wizerunek typowo medycznego przeznaczenia tych przestrzeni. Znajdujące się w korytarzu, ukryte za obudową oświetlenie uspokaja a zarazem dyskretnie nakierowuje pacjentów do poszczególnych gabinetów. Solidne drewniane drzwi do pomieszczeń nadają całemu wnętrzu, a szczególnie gabinetom przytulnego charakteru dzięki czemu rozmawiając z lekarzem możemy czuć się swobodnie.

Współpraca: arch. Igor Iwaszczyński.

Studio Wnętrz
Karolina Piwowarczyk
tel.: +48 508 094 408
e-mail: biuro*!*studiokp.pl

Realizacja: avangardo.pl

Ważne:
Użytkowanie tej strony internetowej oznacza zgodę na używanie plików Cookie.
Więcej informacji w polityce prywatności.
UKRYJ KOMUNIKAT